Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Puchowe kurtki męskie 2017

Modele puchowe: typu parka i narciarska

Mężczyźni, którzy lubią ruch na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku, wiedzą jak ważna jest odpowiednia kurtka. W chłodniejsze dni trudno się im obyć bez sportowego modelu kurtki z podpinką oraz membraną. Natomiast zimą noszą parki lub kurtki narciarskie.

Najbardziej solidne oraz najlepiej chroniące przed zimnem są kurtki markowe. Co prawda kosztują nieco więcej, ale wynika to z faktu iż podczas ich produkcji używane są dobre materiały i nowoczesne technologie. Poza tym są trwałe, mogą więc dobrze się sprawdzać przez wiele sezonów. Jak wiadomo, żeby skutecznie chronić się przed ujemnymi temperaturami, jakie często panują w zimie, należy nosić kurtkę wypełnioną puchem. Taka zimowa kurtka z kapturem nazywana jest parką lub anorakiem. Natomiast prawdziwy anorak, to okrycie wierzchnie noszone przez osoby przebywające w obszarze strefy polarnej. W związku z tym musi być naprawdę ciepłe. Parka powinna być dosyć długa, nawet do połowy łydki. Ma prosty fason, którego zadaniem jest skuteczne osłanianie ciała przed zimnem. Kaptur może być obszyty futerkiem, które ewentualnie się odpina.

Ruch zimą kojarzy się przede wszystkim z nartami. Każdy mężczyzna, który się na nie wybiera powinien mieć odpowiednie ubranie, czyli między innymi kurtkę narciarską. Będzie ona zresztą równie dobra do uprawiania snowboardu. Tego typu okrycie wierzchnie ma być lekkie i dobrze ocieplone. Oba te wymagania spełniają kurtki puchowe. Chronią przed zimnem i wiatrem. Istotne jest również to, żeby kurtka narciarska była zrobiona z odpowiedniego materiału syntetycznego. Ma zabezpieczać przed przemoczeniem w razie opadów śniegu czy upadku. Z kolei podszewka może być zrobiona na przykład z wełny, która jest naturalnym i przyjemnym materiałem. Dobrze sprawdza się też cieplutki polar. Solidne wykonanie ma tutaj wyjątkowo duże znaczenie, bo narciarz czy snowboardzista jest cały czas w ruchu. W zawiązku z tym bez wątpienia najlepiej jest postawić na znanych i sprawdzonych producentów odzieży narciarskiej. Zazwyczaj kurtki, w których oddajemy się białemu szaleństwu nie są zbyt długie. Chodzi o to, żeby mieć jak największą swobodę ruchów, a przecież i tak zakłada się ocieplane i nieprzemakalne spodnie.