Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Wiatrówka lub kurtka typu husky na wiosnę oraz jesień 2017

Przejściowe wiatrówki i pikowane typu husky

Kiedy jest jeszcze zdecydowanie za ciepło na kurtkę puchową, ale pogoda nie jest też odpowiednia na jeansową katanę dobrze sprawdzają się wiatrówki oraz kurtki typu husky. Każdy mężczyzna powinien mieć takie ubranie w swojej szafie, tak na wszelki wypadek.

Kurtki wiatrówki chronią, jak sama nazwa wskazuje, przed wiatrem, ale także przed deszczem. Zwykle mają również kaptur i dzięki temu osłaniana jest dodatkowo głowa. Kurtki przeciwdeszczowe robione są z ortalionu. Materiał ten nie przepuszcza wody. Tego rodzaju okrycie wierzchnie nie jest może specjalnie eleganckie i nosi się je raczej na co dzień, ale może bardzo się przydać chociażby podczas wyprawy pieszej czy rowerowej. Kurtki przeciwdeszczowe nie zajmują dużo miejsca w plecaku, co jest ich dodatkową zaletą. Natomiast można kupić również wiatrówkę zrobioną z przewiewnego materiału, która będzie stanowiła rodzaj lekkiego okrycia wierzchniego, chroniącego nas przed pierwszymi chłodami wiosny czy jesieni. Kurtki te są dosyć krótkie, sięgają tuż za pas. Dzięki temu nie krepują ruchów. W wiatrówkach dość chętnie chodzi też młodzież, podobnie zresztą jak w kurtkach bejsbolówkach oraz kangurkach.

Podobną długość, jak wiatrówki, mają także kurtki typu husky. Je również nosi się wiosną oraz jesienią. Natomiast nadają się ona na różnorodne okazje. Z pewnością nie są całkiem „codzienne” i można je nosić do różnego rodzaju ubrań. Kiedyś noszone były właściwie wyłącznie podczas polowań i jazdy konnej. Są bardzo wygodne, a jednocześnie zapewniają komfort, jeśli chodzi o dawanie odpowiedniej ilości ciepła. Te pikowane kurtki swoją nazwę zawdzięczają psu osoby, która zaprojektowała okrycie wierzchnie typu husky. Był to emerytowany pułkownik amerykański, który swój wolny czas spędzał na myślistwie, jeździe konnej oraz wędkowaniu. Prosty fason oraz pikowane kwadraty to najbardziej charakterystyczne cechy kurtki husky. Zwykle zapinana jest na zatrzaski i ma dwie spore kieszenie u dołu. Kołnierz wykańcza się sztruksem. Początkowo kurtki typu husky robione były w granatowym i zielonym kolorze, obecnie wybór jest znacznie większy.