Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/snv.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Męskie kurtki i płaszcze na ważne okazje 2017

Eleganckie kurtki i płaszcze do garnituru

Oprócz ciepłej i wygodnej kurtki na co dzień każdemu prawdziwemu mężczyźnie przyda się także kurtka sportowa, którą warto zabrać ze sobą na szlak turystyczny. Natomiast trudno też obyć się bez eleganckiego okrycia wierzchniego, na różne specjalne okazje.

Kurtka lub płaszcz, który można założyć na garnitur przydaje się podczas chłodniejszych miesięcy w sytuacjach, kiedy mężczyzna wybiera się do teatru, na przyjęcie czy ważne spotkanie biznesowe. Długość uzależniona jest od prywatnych preferencji. Z jednej strony kurtki są wygodniejsze, bo nie krępują za bardzo ruchów, mniej się też brudzą. Jednak z drugiej strony dłuższy płaszcz lepiej chroni przed chłodem. Poza tym zakładając go można dobrze zasłonić garnitur, który mógłby zostać pomoczony przez deszcz lub śnieg.  Nie ulega również wątpliwości, że długie płaszcze wyglądają wyjątkowo szykownie i nieco tajemniczo. Takie okrycie wierzchnie na pewno zrobi wrażenie na niejednej kobiecie. Natomiast, żeby faktycznie nie zmarznąć należy dobrze się zapiąć.  Eleganckie kurtki i płaszcze mają zwykle duże guziki. Wielu panów chętnie wybiera ubrania dwurzędowe.

Z czego robione są kurtki i płaszcze męskie, nadające się na różne ważne okazje? Dobrze sprawdza się wełna. Jest to naturalny materiał, który zapewnia ciepło oraz świetnie się prezentuje. Zimą warto wybrać płaszcz z puchową podszewką. Dość popularne są też okrycia wierzchnie z flauszu. Za to rzadziej spotykane, ale bardzo oryginalne są na pewno kurtki i płaszcze zamszowe. Trzeba dobrze się dowiedzieć w jaki sposób o nie dbać, żeby materiał się nie zniszczył. Obecnie modne są także skórzane kurtki i płaszcze. Bardzo dobrze chronią przed wiatrem oraz deszczem. Natomiast są one odpowiednie na nieco mniej oficjalne okazje. Panowie wybierają zwykle płaszcze i kurtki w ciemnych, stonowanych kolorach. Najczęściej noszona jest czerń i grafit. Mężczyźni zwracają poza tym uwagę na wygląd kołnierza. Jeśli da się go postawić, to nie tylko będzie chronił przed chłodem, ale również będzie bardzo interesująco wyglądał. Kwestia paska uzależniona jest od tego, jaki fason najbardziej odpowiada danej osobie.